Club GAA, O’Byrne Cup, FBD League, Walsh Cup – Live Scores and Results

  1. Irishscores.com  – LIVE GAA & United Rugby Pro16 Scores and Results

The 2021 – Gaelic Football and Hurling fixtures and throw-in time. 

Live Games

 

 

Upcoming Games

Saturday 4 December

Ulster Club Football quarter-finals
Dromore (Tyrone) v Derrygonnelly Harps (Fermanagh), Carrickmore, 1.30pm
Ramor Utd (Cavan) v Kilcoo (Down), Kingspan Breffni, 6pm – RTE

Leinster Club SHC quarter-final
Mount Leinster Rangers (Carlow) v Ballyhale Shamrocks (Kilkenny), Netwatch Cullen Park, 2pm

Munster Club Football quarter-final
Newcastle West (Limerick) v The Nire (Waterford), Newcastlewest, 1pm

Connacht Club Football semi-final
Knockmore (Mayo) v Tourlestrane (Sligo), Ballina, 1.30pm

 

Sunday 5 December

Ulster Club Football quarter-finals
Creggan (Antrim) v Clann Eireann (Armagh), Corrigan Park, 1.30pm
Glen (Derry) v Scotstown (Monaghan), Celtic Park, 3.15pm – TG4

Leinster Club Football quarter-finals
Portarlington (Laois) v St Lomans (Westmeath), MW Hire O’Moore Park, 1pm
Wolfe Tones (Meath) v Kilmacud Crokes (Dublin), Pairc Tailteann, 1.30pm – TG4
Naomh Mairtin (Louth) v Shelmaliers (Wexford), Haggardstown, 1pm
Naas (Kildare) v Blessington (Wicklow), St Conleths Park, 1pm

Munster Club Football quarter-final
Eire Og (Clare) v Loughmore-Castleiney (Tipperary), Cusack Pak, 1pm

Galway Hurling final
Clarinbridge v St Thomas, Pearse Stadium, 1pm

Kerry Football final
Dr Crokes v Kerins O’Rahillys, Tralee, 3pm
Saturday 11 December

Connacht Club Football semi-final
Padraig Pearse’s (Roscommon) v Mountbellew-Moylough (Galway), Dr Hyde Park, 1.30pm
Sunday 12 December

Ulster Club Hurling semi-final
Dunloy (Antrim) v Slaughtneill (Derry), Athletic Grounds, TBC

Leinster Club Hurling semi-finals
St Rynaghs (Offaly) v Mount Leinster Rangers (Carlow) or Ballyhale Shamrocks (Kilkenny), Bord na Mona O’Connor Park, 1pm
Clough Ballacolla (Laois) v Kilmacud Crokes (Dublin), Portlaoise, 1pm

Munster Club Hurling semi-finals
Kilmallock (Limerick) v Midleton (Cork), Limerick venue, TBC
Loughmore-Castleiney (Tipperary) v Ballygunner (Waterford), TBC, TBC

Saturday 18 December

Leinster Club Football semi-finals
Portarlington (Laois) or St Lomans (Westmeath) v Wolfe Tones (Meath) or Kilmacud Crokes (Dublin), Croke Park, TBC
Naomh Mairtin (Louth) or Shelmaliers (Wexford) v Naas (Kildare) or Blessington (Wicklow), Croke Park, TBC

Munster Club Football semi-finals
Austin Stacks or Kerins O’Rahillys (Kerry) v Newcastle West (Limerick) or The Nire (Waterford), TBC, TBC
St Finbarrs (Cork) v Eire Og (Clare) or Loughmore-Castleiney (Tipperary), TBC, TBC

Sunday 19 December

Ulster Club Hurling final
Dunloy (Antrim) or Slaughtneill (Derry) v Ballycran (Down), TBC, TBC

Ulster Club Football semi-finals
Dromore (Tyrone) or Derrygonnelly Harps (Fermanagh) v Creggan (Antrim) or Clann Eireann (Armagh), TBC, TBC
Ramor Utd (Cavan) or Kilcoo (Down) v Glen (Derry) or Scotstown (Monaghan), TBC, TBC

Leinster Club Hurling final

Tuesday 4 January 2022

Connacht FBD Football quarter-final
Leitrim v Sligo, Connacht GAA Air Dome, TBC

Friday 7 January

Connacht FBD Football semi-final
Mayo v Galway, Connacht GAA Air Dome, TBC
Saturday 8 January

O’Byrne Cup Football
Longford v Louth, Pearse Park, 2pm
Offaly v Dublin, O’Connor Park, 2pm
Wicklow v Meath, Aughrim, 2pm
Wexford v Laois, TBC, 2pm
Kildare v Westmeath, Newbridge, 2pm

Connacht FBD Football semi-final
Leitrim or Sligo v Roscommon, Connacht GAA Air Dome, TBC

Sunday 9 January

Leinster Club Football  final

Munster Club Hurling final

Walsh Cup Hurling
Dublin v Antrim, Parnell Park, 2pm
Galway v Offaly, Ballinasloe, 2pm
Laois v Wexford, Portlaoise, 2pm

 

Wednesday 12 January

O’Byrne Cup Football
Dublin v Louth, Parnell Park, 7.30pm
Offaly v Longford, TBC, 7.30pm
Wicklow v Wexford, TBC, 7.30pm
Laois v Meath, TBC, 7.30pm
Carlow v Kildare, TBC, 7.30pm
Friday 14 January

Connacht FBD Football final
TBC v TBC, Connacht GAA Air Dome, TBC

Saturday 15 January

O’Byrne Cup Football
Longford v Dublin, Pearse Park, 2pm
Louth v Offaly, TBC, 2pm
Laois v Wicklow, Portlaoise, 2pm
Meath v Wexford, Pairc Tailteann, 2PM
Westmeath v Carlow, Mullingar, 2pm

Sunday 16 January 2022

Ulster Club Football final

Munster Club Football final

Walsh Cup Hurlling
Dublin v Galway, Parnell Park, 2pm
Offaly v Antrim, O’Connor Park, 2pm
Kilkenny v Laois, Nowlan Park, 2pm

Kehoe Cup Hurling
Carlow v Kildare, Dr Cullen Park, 2pm
Meath v Westmeath, Meath venue, 2pm

 

Wednesday 19 January

O’Byrne Cup Football semi-final
Winner Group B v Winner Group C

Saturday 22 January 

O’Byrne Cup Football final

Sunday 23 January

Walsh Cup Hurling
Antrim v Galway, Abbotstown, 2pm
Offaly v Dublin. O’Connor Park, 2pm
Wexford v Kilkenny, Wexford venue, 2pm

Kehoe Cup Hurling
Meath v Carlow, Meath venue, 2pm
Westmeath v Kildare, Cusack Park, 2pm
Sunday 30 January

Walsh Cup Hurling final

Kehoe Cup

URC ROUND 7

Friday, December 3

Vodacom Bulls v Scarlets | 17:35 IRE / 18:35 ITA / 19:35 SA | Super Sport, BBC Wales, Premier Sports

Edinburgh v Benetton | 19:35 IRE / 20:35 ITA / 21:35 SA | Premier Sports

Leinster v Connacht | 19:45 IRE / 20:45 ITA / 21:45 SA | TG4, Premier Sports

Saturday, December 4

Cell C Sharks v Zebre | 13:00 IRE / 14:00 ITA / 15:00 SA | Super Sport, Italian TV, Premier Sports

Ospreys v Ulster | 15:00 IRE / 16:00 ITA / 17:00 SA | Premier Sports

Emirates Lions v Munster | 15:30 IRE / 16:30 ITA / 17:30 SA | Super Sport, RTE, Premier Sports

Glasgow Warriors v Dragons | 17:15 IRE / 18:15 ITA / 19:15 SA | Premier Sports

DHL Stormers v Cardiff | 17:45 IRE / 18:45 ITA / 19:45 SA | Super Sport, S4C, Premier Sports

ROUND 8

Friday, December 24

Zebre v Benetton | 13:00 IRE / 14:00 ITA / 15:00 SA | Italian TV, Premier Sports

Sunday, December 26

Cardiff v Scarlets | 15:00 IRE / 16:00 ITA / 17:00 SA | BBC Wales, Premier Sports

Ulster v Connacht | 17:15 IRE / 18:15 ITA / 19:15 SA | BBC NI, TG4, Premier Sports

Ospreys v Dragons | 17:15 IRE / 18:15 ITA / 19:15 SA | S4C, Premier Sports

Munster v Leinster | 19:35 IRE / 20:35 ITA / 21:35 SA | RTE, Premier Sports

Monday, December 27

Glasgow Warriors v Edinburgh | 19:00 IRE / 20:00 ITA / 21:00 SA | Premier Sports

ROUND 9

Saturday, January 1

Dragons v Cardiff | 15:00 IRE / 16:00 ITA / 17:00 SA | BBC Wales, Premier Sports

Connacht v Munster | 17:15 IRE / 18:15 ITA / 19:15 SA | TG4, Premier Sports

Scarlets v Ospreys | 17:15 IRE / 18:15 ITA / 19:15 SA | S4C, Premier Sports

Ulster v Leinster | 19:35 IRE / 20:35 ITA / 21:35 SA | Premier Sports, TG4

Sunday, January 2

Benetton v Zebre | 13:00 IRE / 14:00 ITA / 15:00 SA | Italian TV, Premier Sports

Edinburgh v Glasgow Warriors | 14:00 IRE / 15:00 ITA / 16:00 SA | Premier Sport